PO 7: Vyplatí se studovat VŠ? Když máte odvahu, tak ano.

Vyplatí se studovat VŠ? Ano, ale chce to odvahu vědomosti zúročit v podnikání. Tomáši Havlíkovi se to rozhodně vyplatilo. Vystudoval biotechnologii a mikrobiologii. V 90tých letech viděl, že se v ČR vůbec nepoužívá technologie na čištění úniků ropných produktů. Ze školy znali formuli, jak z ropy udělat oxid uhličitý a vodu. Ve třech založili firmu.

Co říkali ostatní hosté:

#2: Za 20 liber celý den v dešti a sněhu. A princip kyvadla.

#3: Proč můžete po ránu olizovat záchodové prkénko? Sezení nás ničí.

Mají obrat 500 milionů korun ročně, působí ve 12-ti státech, zasahovali např. u úniku ropy v Mexickém zálivu v roce 2010, mají přes 250 zaměstnanců…. V 90tých letech začínali ve třech. To zní jako pohádka.

Peníze vydělané v životním prostředí se rozhodl investovat zpět – z rozbořeného statku u Budyně nad Ohří se rozhodl zkulturnit a udělat z toho krásné místo pro pobyt a relaxaci. Přiznává, že toho v podstatě lituje – očekávaná investice 90 milionů se zvýšila na 150 milionů (a ještě není hotovo). Největším důvodem jsou časté změny a připomínky, či spíše šikana místních úřadů. Jak říká:

„Není většího hříchu než vydělat velké peníze a chtít je investovat…“

Interiéry předtím a potom

Inspirovali se zde pověstí o Tycho Brahem, že zde objevil Perlovou vodu. O Dvůr Perlová voda se dnes stará 25 zaměstnanců, pořádají konference, firemní školení, svatby (letos 50x!) a pořád ještě nejsou v černých číslech, pravděpodobně v roce 2018.

Dvůr Perlová voda – 2012 vs 2016

Nevšední cestovatel

Jak si čistí hlavu a relaxuje? Cestováním po vzdálených zemích, např. Nepál, Barma apod. Vždy 2-3 týdny s kamarády vyrazí na „menší“ cyklovýlet. Měl zde pocit, že se vrátil do 50tých let minulého století, neustálé policejní sledování „exotů“ na kole. Zlaté Česko…

 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail